KALİTELİ MOBİLYA NASIL BELİRLENİR

Yeni mobilya alırken herkes aynı seçimle karşı karşıyadır: Hızlı, ucuz ve kolay bir şey mi arıyorsunuz? Veya daha dayanıklı olacak daha pahalı bir şey? Mümkün olduğunca çabuk bir şey isteyebileceğiniz için, şu anda ucuz bir şey seçmek cazip gelebilir.

Bazı mobilya türleri veya durumlar için ucuz parçaları seçmek iyi bir fikir olabilir. Bununla birlikte, bekleme odaları, sağlık tesisleri, konaklama endüstrisi veya eviniz gibi yüksek ilgi alanları için mobilya arıyorsanız, yüksek kaliteli modern mobilyalar çok iyi bir seçenektir.

Yüksek kaliteli modern mobilyalar bulmaya çalışırken aranacak bazı özellikler vardır. Sadece fiyat etiketine bakmak kadar basit değil!

Ahşap Çeşitleri

Mobilya yapımında kullanılabilecek farklı ahşap türleri vardır. Maun, meşe ve ceviz, modern mobilyalarda kullanılan en popüler ahşap türlerinden sadece birkaçıdır. Mobilya, ahşap veya kaplama olabilir, yani daha ucuz ahşap, masif ahşap kaplamayla kaplanır. Her iki seçenek de yüksek kaliteli modern mobilyalarda kullanılır ve tipik olarak dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

 

Minder ve Döşeme

Satın aldığınız mobilyanın türüne bağlı olarak, yastıkların döşemeden kolayca çıkarılıp çıkarılamayacağını kontrol etmelisiniz. Koltuklar, yemek sandalyeleri ve hatta kanepeler gibi şeyler için, minder kılıflarını köpükten veya aşağıdan kolayca çıkarabilmelisiniz. Bu küçük bir özellik gibi görünse de, gelecekte kılıfları yıkamanız için rengini veya malzemesini değiştirmek istemeniz durumunda çok daha az baş ağrısı anlamına gelecektir. Düşük kaliteli mobilyalar genellikle bu seçenekle birlikte gelmez.